Pompa wtryskowa (16 litrów) z pomiarem ciśnienia i możliwością podłączenia do kompresora

EAN: 0725765364432 SKU TR-MP-017 Kategoria

710,00 

Pompa wtryskowa o pojemności 16 litrów przeznaczona jest do opakowań kubełkowych. Nie zawiera wypełniacza rurkowego, który należy zakupić do pompy z naszej oferty wypełniaczy rurkowych. Pompa nadaje się do dużych nakładów pracy, gdzie wykorzystywana jest jej pełna wydajność. Pompę wtryskową można pompować ręcznie, górną pompą lub np. hobbystyczną sprężarką do pompowania opon. Modyfikacje techniczne zaowocowały profesjonalnym urządzeniem, porównywalnym z pompami napędzanymi elektrycznie, które sprzedawane są za dziesiątki tysięcy koron. Zwiększasz ciśnienie w pompie wtryskowej do idealnego ciśnienia 3,5 bara. Nie zalecamy zwiększania wartości!
Systemowe urządzenie aplikacyjne Aqua Stop Cream® do iniekcji i renowacji murów w celu wykonania hydroizolacji murów i fundamentów przed podciąganiem wilgoci.

payment

Opis

Pompa wtryskowa o pojemności 16 litrów przeznaczona jest do opakowań kubełkowych. W zależności od grubości muru i wypełnienia należy zakupić szpachlówkę o odpowiedniej długości, którą również posiadamy w ofercie. Pompa nadaje się do dużych nakładów pracy, gdzie wykorzystywana jest jej pełna wydajność. Pompę wtryskową można pompować ręcznie, górną pompą lub np. hobbystyczną sprężarką do pompowania opon. Dostosowania techniczne zaowocowały profesjonalnym urządzeniem, które można porównać do pomp napędzanych elektrycznie, które są sprzedawane za dziesiątki tysięcy koron. Zwiększasz ciśnienie w pompie wtryskowej do idealnego ciśnienia 3,5 bara. Nie zalecamy zwiększania wartości!
Systemowe urządzenie aplikacyjne Aqua Stop Cream® do iniekcji i renowacji murów w celu wykonania hydroizolacji murów i fundamentów przed podciąganiem wilgoci.

MONTAŻ

 • Wkręć paker rurkowy na wąż aplikacyjny w miejscu wylotu zaworu dźwigniowego. Zawór posiada zabudowaną uszczelkę, bez której krem ​​może przeciekać. Pompa iniekcyjna przeznaczona do większych zakresów prac. Nie zawiera pakera rurkowego, który należy zakupić do pompy z naszej oferty pakerów rurkowych do pomp iniekcyjnych.
 • Dokręć wkręcony paker, wykonując ruch przeciwny za pomocą dwóch kluczy 17 na zaworze, 18 na gwintowanym końcu pakera rurkowego. Wystarczy lekko dokręcić.

NAPEŁNIANIE

 • Po odkręceniu kołnierza należy wyciągnąć pompkę ręczną znajdująca się w środkowej górnej części pompy, a tym zostanie otwarty otwór do pojemnika. Do tego górnego otworu pojemnika włożyć lejek. Krem iniekcyjny AquaStop Cream® wlewa się do pojemnika przez lejek.
 • Napełnić odpowiednią ilość.
 • Niewykorzystany krem można pozostawić w pompie do następnego dnia do dalszej pracy. Po zakończeniu pracy umyć pompę ciepłą wodą. Pompa nie jest przeznaczona do długotrwałego przechowywania kremu.
 • W celu napełnienia należy:
  • uwolnić sprężone powietrze z pompy (zwolnienie zasadniczo przez wysunięcie zaworu bezpieczeństwa)
  • zamknąć zawór kulowy na wężu aplikacyjnym
APLIKACJA
 • Po napełnieniu kremem i ponownym przykręceniu pompy przez kilkakrotne naciśnięcie, uzyskuje się ciśnienie robocze w pompie wystarczające do iniekcji kremu. Idealne ciśnienie robocze to 2–4 bary, co można sprawdzić na manometrze w górnej części pompy. Niebezpieczne nadciśnienie nie może wystąpić, ponieważ pompa jest wyposażona w ciśnieniowy zawór bezpieczeństwa.
 • Paker rurkowy należy wsunąć do otworu iniekcyjnego i stopniowo wypełniać otwór kremem iniekcyjnym, zwalniając zawór dźwigniowy. Preferowana jest wolniejsza prędkość, aby krem wypełnił całą przestrzeń.
 • Jeśli nie ma pewności co do idealnego wypełnienia otworu iniekcyjnego, można po iniekcji w odstępie kilku godzin uzupełnić otwory kremem, używając gumowej końcówki stożkowej. Należy umieścić ją na końcu pakera rurkowego (węższym końcem w kierunku otwartej przestrzeni). Docisnąć paker rurkowy z gumową końcówką do końca otworu iniekcyjnego i aplikować krem. Gdy otwór zostanie napełniony, będzie wyciekać wokół końcówki – otwór jest wypełniony i można przestać zwiększać ciśnienie.
 • Po zakończeniu pracy dokładnie umyć pompę iniekcyjną wraz z wężykiem aplikacyjnym i pakerem rurkowym ciepłą wodą.
Ta pompa iniekcyjna nadaje się również do ewentualnego niewielkiego zwilżenia otworu wodą, w przypadku suchego muru, przed właściwą iniekcją w przypadku tak zwanej iniekcji prewencyjnej. Iniekcja prewencyjna jest wyjaśniona pod tą samą etykietą wyszukiwania w naszym prowadzonym Centrum Doradczym. Do aplikacji AquaStop Cream Inject activator ® dostarczamy aplikator.
UWAGA:

 

Wskazówka ułatwiająca napełnianie otworu pompą iniekcyjną do Systemu AquaStop Cream®. Ze względu na wysokie stężenie substancji aktywnych w kremie iniekcyjnym (a tym samym gwarantowaną wysoką jakość produktu), w chłodniejszych okresach roku POLECAMY przechowywanie kremu AquaStop Cream w opakowaniu wiaderkowym min. 24 godziny przed napełnieniem otworów w temperaturze pokojowej! w celu łatwiejszego dozowania za pomocą rurki aplikacyjnej pompy iniekcyjnej do Systemu AquaStop Cream®.

Informacje dodatkowe

Waga 4,65 kg
Wymiary 41 × 41 × 72 cm

Film instruktażowy