Pompa iniekcyjna z manometrem (5 litrów)

EAN: 0725765364425 SKU TR-MP-016 Kategoria

360,00 

Pompa iniekcyjna z manometrem przeznaczona do większych zakresów prac. Nie zawiera pakera rurkowego, który należy zakupić do pompy z naszej oferty pakerów do pomp iniekcyjnych, w zależności od grubości muru. Dzięki modyfikacjom technicznym osiągnęliśmy profesjonalne wypełnienie otworów.

Urządzenie aplikacyjne Systemu AquaStop Cream® do suszenia i renowacji murów oraz do hydroizolacji fundamentów przed podciąganiem wilgoci.

payment

Opis

Pompa iniekcyjna o pojemności 5 litrów przeznaczona jest do pakowania wiaderkowego. W zależności od grubości muru oraz do wykonania wypełnienia konieczny jest zakup pakera rurkowego o odpowiedniej długości, który również posiadamy w ofercie. Pompa nadaje się do większych zakresów prac, gdzie zostanie wykorzystana jej pełna wydajność.

MONTAŻ

 • Wkręć paker rurkowy na wąż aplikacyjny w miejscu wylotu zaworu dźwigniowego. Zawór posiada zabudowaną uszczelkę, bez której krem ​​może przeciekać. Pompa iniekcyjna przeznaczona do większych zakresów prac. Nie zawiera pakera rurkowego, który należy zakupić do pompy z naszej oferty pakerów rurkowych do pomp iniekcyjnych.
 • Dokręć wkręcony paker, wykonując ruch przeciwny za pomocą dwóch kluczy 17 na zaworze, 18 na gwintowanym końcu pakera rurkowego. Wystarczy lekko dokręcić.

NAPEŁNIANIE

 • Po odkręceniu kołnierza należy wyciągnąć pompkę ręczną znajdująca się w środkowej górnej części pompy, a tym zostanie otwarty otwór do pojemnika. Do tego górnego otworu pojemnika włożyć lejek. Krem iniekcyjny AquaStop Cream® wlewa się do pojemnika przez lejek.
 • Napełnić odpowiednią ilość.
 • Niewykorzystany krem można pozostawić w pompie do następnego dnia do dalszej pracy. Po zakończeniu pracy umyć pompę ciepłą wodą. Pompa nie jest przeznaczona do długotrwałego przechowywania kremu.
 • W celu napełnienia należy:
  • uwolnić sprężone powietrze z pompy (zwolnienie zasadniczo przez wysunięcie zaworu bezpieczeństwa)
  • zamknąć zawór kulowy na wężu aplikacyjnym
APLIKACJA
 • Po napełnieniu kremem i ponownym przykręceniu pompy przez kilkakrotne naciśnięcie, uzyskuje się ciśnienie robocze w pompie wystarczające do iniekcji kremu. Idealne ciśnienie robocze to 2–4 bary, co można sprawdzić na manometrze w górnej części pompy. Niebezpieczne nadciśnienie nie może wystąpić, ponieważ pompa jest wyposażona w ciśnieniowy zawór bezpieczeństwa.
 • Paker rurkowy należy wsunąć do otworu iniekcyjnego i stopniowo wypełniać otwór kremem iniekcyjnym, zwalniając zawór dźwigniowy. Preferowana jest wolniejsza prędkość, aby krem wypełnił całą przestrzeń.
 • Jeśli nie ma pewności co do idealnego wypełnienia otworu iniekcyjnego, można po iniekcji w odstępie kilku godzin uzupełnić otwory kremem, używając gumowej końcówki stożkowej. Należy umieścić ją na końcu pakera rurkowego (węższym końcem w kierunku otwartej przestrzeni). Docisnąć paker rurkowy z gumową końcówką do końca otworu iniekcyjnego i aplikować krem. Gdy otwór zostanie napełniony, będzie wyciekać wokół końcówki – otwór jest wypełniony i można przestać zwiększać ciśnienie.
 • Po zakończeniu pracy dokładnie umyć pompę iniekcyjną wraz z wężykiem aplikacyjnym i pakerem rurkowym ciepłą wodą.
Ta pompa iniekcyjna nadaje się również do ewentualnego niewielkiego zwilżenia otworu wodą, w przypadku suchego muru, przed właściwą iniekcją w przypadku tak zwanej iniekcji prewencyjnej. Iniekcja prewencyjna jest wyjaśniona pod tą samą etykietą wyszukiwania w naszym prowadzonym Centrum Doradczym. Do aplikacji AquaStop Cream Inject activator ® dostarczamy aplikator.
UWAGA:

 

Wskazówka ułatwiająca napełnianie otworu pompą iniekcyjną do Systemu AquaStop Cream®. Ze względu na wysokie stężenie substancji aktywnych w kremie iniekcyjnym (a tym samym gwarantowaną wysoką jakość produktu), w chłodniejszych okresach roku POLECAMY przechowywanie kremu AquaStop Cream w opakowaniu wiaderkowym min. 24 godziny przed napełnieniem otworów w temperaturze pokojowej! w celu łatwiejszego dozowania za pomocą rurki aplikacyjnej pompy iniekcyjnej do Systemu AquaStop Cream®.

Informacje dodatkowe

Waga 1,8 kg
Wymiary 20 × 25 × 42 cm

Instruktážní video