Samodzielnie rozwiąż problem zawilgoconych ścian

(Przetłumaczone przez GoogleTranslator)

AquaStop Cream®

aquastop cream

Samodzielnie rozwiąż problem zawilgoconych ścian

AquaStop Cream®

Zawilgocony mur może być sporym utrapieniem dla każdego właściciela nieruchomości, który doświadczył wilgoci w swoim domu. Wilgoć w murze ma nie tylko negatywny wpływ na konstrukcję całego budynku, ale także negatywnie wpływa na zdrowie człowieka, wszystkich osób przebywających w wilgotnym środowisku. Nie należy więc dawać szansy pleśni, zawilgoceniu murów i tynków czy zasoleniu murów. Nasza firma TRUMF sanace, s.r.o. ma dla Państwa rozwiązanie w postaci spoinowania murów we własnym zakresie, ale także usunięcia innych przyczyn wilgoci w murze.

Kapilarnemu podnoszeniu się wilgoci poprzez mur zapobiega dodatkowa izolacja pozioma, którą można łatwo wykonać samodzielnie. Szczególnie w starszych domach prawie każdy spotka się z wilgocią w murach, ponieważ większość z tych domów ma starą izolację lub nie ma jej wcale. Wykonywanie podcięć ścian liną diamentową lub zakopywanie blach stalowych to operacje trudne i nie zawsze możliwe.

Natomiast łatwym i skutecznym zabiegiem jest iniekcja zawilgoconych murów systemem AquaStop Cream. Jest on wstrzykiwany do ściany przez szereg otworów, z których dalej rozprzestrzenia się przez wszystkie porowate materiały, aż utworzy ciągłą polimerową warstwę hydroizolacyjną, która stawia opór wodzie i zapobiega jej przenikaniu. Niektórzy eksperci mówią o membranie, inni o osłonie. Żywotność określa się na około 30 lat.

Istnieje wiele sposobów rozwiązań w zakresie usuwania zawilgoconych murów

Dodatkową izolację rozwiązuje kilka technologii, mniej lub bardziej wymagających. Od podcinania muru po wbijanie płyt chromoniklowych w złącze przelotowe, metody te, choć skuteczne, stanowią wyzwanie zarówno dla statyki budynku, jak i dla finansów i prowadzenia domu. Inaczej jest w przypadku systemu fugowania kremem AquaStop, który pozwala zaoszczędzić czas, nie wpływa na statykę budynku, a co najważniejsze każdy może go wykonać samodzielnie, oszczędzając przy tym znaczne pieniądze, które trzeba by było wydać na firmę zajmującą się remediacją. Oszczędności mogą być rzędu kilkudziesięciu tysięcy koron, a już teraz warto wziąć monterów, pożyczyć wiertarkę i kupić niezbędne materiały i sprzęt.

problem zawilgoconych ścian

Najbardziej odpowiednie materiały do spoinowania murów przed wilgocią kapilarną

Podczas mojej praktyki wypróbowałem wiele materiałów do fugowania, mniej lub bardziej skutecznych, ale kremy do fugowania zawsze okazywały się najlepsze. Dopóki fugujący robi wszystko poprawnie, przestrzega wszystkich procedur technologicznych i nie spieszy się z wypełnianiem, jesteś wygrany tylko w 70 %. Nie chodzi tylko o czynnik ludzki i jakość wykonanej pracy, fuga, którą zastosujesz w murze, również odgrywa dużą rolę w skutecznej walce z wilgocią. Zacząłem od płynnych fug hydrofobowych, ale miały one jedną poważną wadę, jeśli mur zawierał kawernę, to nasycenie muru fugą na całym przekroju i długości fugowania było prawie niemożliwe. Płynna fuga wyciekła przez kawernę w przestrzeń i roszczenie zostało zarobione, niestety nie mogłem wtedy tego wiedzieć ani widzieć. Tak więc po około 5 latach przeszliśmy na fugowanie kremami, dzięki pierwotnej większej gęstości kremów problem kawern murarskich został rozwiązany. Zaletą kremów jest ich gęstość, a także to, że nie podlegają częściowo sile ciężkości, ale także to, że zasłona hydrofobowa nie powstaje w momencie wypełniania, ale w trakcie dyspersji kremu, zależy to od wilgotności muru, temperatury i porowatości materiału, ale zawsze trwa co najmniej 2 – 6 tygodni. Przez cały ten czas mur jest nasycony, aż do całkowitego zniknięcia kremu z otworów, tworząc w ten sposób zwartą i kompletną barierę hydrofobową w całym przekroju spoinowanego muru. Sprzedawany przez nas AquaStop Cream® był zawsze najbardziej zawodny na kilkuset budowach, na których spoinowałem mur przed wilgocią.

problem zawilgoconych ścian

Procedura spoinowania murów przeciw wilgoci

  1. Przygotowanie terenu, a następnie muru - Wykonać wystarczającą przestrzeń roboczą wokół muru, który ma być cementowany. Usunąć tynk powyżej granicy widocznych uszkodzeń do wysokości równej grubości muru, przykład: mur ma grubość 500 mm, a mapa zawilgocenia sięga do wysokości 800 mm, zetniesz zatem tynk do wysokości 1,3m. Nie zapomnij o zeskrobaniu fug do 20 mm i oczyszczeniu muru, na przykład szczotką drucianą.
  2. Przewiercić całą długość i szerokość muru - Jeśli chcesz, aby fugowanie było skuteczne na dłuższą metę, nie lekceważ odstępów osiowych między otworami ani średnicy wiertła. W praktyce okazało się, że najlepiej sprawdzają się odstępy między otworami do maksymalnie 100 mm i średnica wiertła 14 mm, chociaż AquaStop Cream® bardzo dobrze rozprowadza się w murze, od linii środkowej otworu w promieniu do 150 mm, należy trzymać się zalecanych przez nas długości, ustawiliśmy wszystko na maksymalną wydajność. Następnie po zakończeniu wiercenia przedmuchać otwory sprężonym powietrzem. Nie jest to jednak konieczność w przypadku AquaStop Cream® i jego propagacji w murze.
  3. Można rozpocząć aplikację kremu - Przygotować zaprawę AquaStop Cream® w pistolecie aplikacyjnym lub pompce i wprowadzić rurkę aplikacyjną do końca otworu. Zacznij powoli wypełniać wywiercony otwór aż do jego ujścia, pamiętając, że otwór musi być dokładnie wypełniony w całej swojej objętości. Zawsze należy oczyścić rurkę aplikacyjną z brudu i zanieczyszczeń murarskich.
  4. Po zakończeniu aplikacji - uszczelnij wszystkie otwory przy murze obwodowym naszym korkiem z polistyrenu ekstrudowanego. Zatyczka zapobiega powstawaniu mostków termicznych w zimie, dzięki niej wilgoć nie będzie się skraplać przy otworach wiertniczych w niewentylowanym pomieszczeniu. Po zakończeniu spoinowania zawilgoconego muru i zatkaniu otworów należy nałożyć podkład antysolny AquaSalt Stop®, a następnie tynk naprawczy AquaSan Porosity® lub tynk przeciwwilgociowy.